NAGYBÖJT 2020

NAGYBÖJTI PROGRAMOK

Hamvazószerdával kezdődik a nagyböjti időszak, amikor a lemondásaink által készülünk Urunk szenvedésére és feltámadására!
1. Az alábbi lelki program, amit a ferences atyák állítottak össze, egy jó vezető a nagyböjti úton! A templomban az újságos asztalról vihető belőle.

2. Ezen kívül ajánlom, hogy minden nap olvassunk egy fejezetet a Szentírásból! Ebben a nagyböjtben a Példabeszéd és a Prédikátor könyvét fogom olvasni naponta egy fejezetet!

3. Fontos, hogy ezen kívül legyenek egyéni böjtjeink, amit az egész nagyböjt alatt fogunk tartani (húsmentesség, édességmentesség, alkohol mellőzése, kevesebb telefon nyomkodás, másokra figyelés, jócselekedetek, stb.).

4. Igyekezzünk részt venni a pénteki keresztúti ájtatosságokon.
Algyőn 15.00, Szeged Móravárosban 15.30 kor fog kezdődni!

Nyári időszámításban Algyőn 15.00, Szeged Móravárosban 17.30-kor fog kezdődni!

5. Egyházközségeink nagyböjti lelkigyakorlatát 2020. március 29. vasárnap tartjuk!
A meghívott atya Ft. Tuzson Attila lesz!
Algyőn 8.30, Szeged Móravárosban 10.00 órakor fognak a szentmisék kezdődni!
Ekkor fogjuk a betegek kenetét is kiszolgáltatni azoknak, akik kérik!

Lelkiekben gazdag nagyböjti készületet kívánok!

Kategória: Hírek | A közvetlen link.